انتظار مردم از رسانه انعکاس حقایق جامعه است

به گزارش خبرنگاران غلامرضا منتظری، صبح پنجشنبه در نشست رسانه ای که با موضوع چهل سالگی انقلاب اسلامی، تنوع و تکثر رسانه ها در نمایشگاه مطبوعات استان گلستان برگزار شد، نقش رسانه ها را مهم دانست و اظهار کرد: گاهی از مواقع دلبستگی بیش از حد به دو جریان سیاسی اصول گرا و اصلاح طلب باعث می شود تا منافع ملی نادیده گرفته شود، اگر جریانی در جامعه پر رنگ می شود مطبوعات می تواند آن را کنترل کند.

انتظار مردم از رسانه انعکاس حقایق جامعه است

وی با اشاره به اینکه نقد عالمانه و صادقانه با تخریب متفاوت است، افزود: یکی از وظایف مطبوعات نقد است و رسانه نمی تواند نسبت به این موضوع بی تفاوت باشد چرا که مردم انتظار دارند رسانه آینه تمام نمای مشکلات آن ها باشند.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان گلستان گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسید و از همان روزهای نخست توطئه دشمنان آغاز و تا امروز ادامه دارد.

وی تصریح کرد: دشمن با برنامه ریزی هایی که انجام داده سعی دارد جنگ روانی تمام عیار با فشار اقتصادی و سیاسی را راه اندازی کند و نا امیدی در بین مردم جامعه به وجود آورد و ضریب اعتماد مردم نسبت به رهبری و متولیان نظام را کاهش دهد.

منتظری اظهار کرد: نباید مطبوعات زمینه ساز بست و گسترش اندیشه دشمن باشند و نا آرامی را در کشور ایجاد کنند.

وی در خصوص رسالت رسانه ها، افزود: رسانه ها باید ابعاد تبلیغات دشمن را تشریح و تبیین کنند و سعی کنند کلید واژه هایی که برای برون رفت از این پیچ تاریخی رهبر معظم انقلاب اشاره دارند را برای مردم تبیین کنند.

ترویج تفکر مدیریت جهادی یکی از وظایف مطبوعات است

مسئول سازمان بسیج اساتید استان گلستان گفت: یکی از راه های برون رفت از شرایط دشوار ترویج تفکر مدیریت جهادی است و همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند با مدیریت عادی نمی توان از این شرایط نجات پیدا کرد.

وی افزود: مدیران تلاش می کنند اما باید توجه کنند که تنها با مدیریت سازمانی نمی توان این وضعیت را پاسخگو باشند، اکنون مطبوعات باید به مدیران تفهیم کنند که شرایط عادی نیست و اگر نمی توانند با رویکرد جهادی کار کنند از آن خارج شوند.

منتظری اظهار کرد: باید بپذیریم که شرایط عادی نیست و باور کنیم شرایط جنگ است و امروز وجدان کاری یکی از نیازهای اصلی جامعه است.

وی تصریح کرد: باید نسبت به کشور و کالاهای ایرانی تعصب داشته باشیم، با شعار نمی توان مشکل کشور را حل کرد که در این زمینه رسانه نقش بسیار چشم گیری بر عهده دارند.

منبع: mehrnews.com

به "انتظار مردم از رسانه انعکاس حقایق جامعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با انتظار مردم از رسانه انعکاس حقایق جامعه است

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید