باکس آفیس؛ گرینچ به گیشه لبخند می زند

باکس آفیس این هفته سینماهای دنیا تحت تاثیر آن موجود سبزرنگ به نام گرینچ نهاده شده است که هر چند سال یک بار حول و حوش کریسمس سر و کله اش پیدا می گردد. فیلم گرینچ محصول مشترک یونیورسال و ایلامینیشن با فروش 66 میلیون دلاری در صدر جدول پرفروش های این هفته نهاده شد. فیلم گرینچ البته تنها تازه وارد جدول فروش نبود. دختری در تار عنکبوت و overlord هم توانستند در میان ده فیلم پرفروش هفته قرار بگیرند.

باکس آفیس؛ گرینچ به گیشه لبخند می زند

گرینچ موجودی خیالی و دست پرورده نویسنده آمریکایی تئودور زئوس گیسلر است که همه جا او را با نام دکتر زئوس می شناسند. او شاعر، نویسنده کتاب های کودک، انیماتور و فیلمساز بود و کاریکاتورهای سیاسی هم می کشید. گرینچ را اولین بار سال 1957 در کتاب چگونه گرینچ کریسمس را دزدید دیدیم. یک موجود پشمالو که به رنگ آواکادوی سبزرنگ است. گرینچ 53 سال از عمرش را بالای یک صخره در انزوا و تنهایی زندگی نموده بود و به شهر درخشان و رنگارنگ زیرپایش نگاه می کرد. سر و صداهای زمان کریسمس برای گرینچ آزاردهنده بود بخصوص سرود آواز کریسمس اعصابش را به هم می ریخت. به یاری سگش گرینچ خودش را به جای سانتاکلاوس (بابا نوئل) جا می زند و وارد خانه مردم می گردد تا وسایل شان را بدزدد.

این کاراکتر در سینما و انیمیشن ها به شدت مورد استقبال نهاده شد. آخرین نسخه گرینچ را که روی پرده سینماهاست و خوب هم فروخته اسکات موزیر و یارو چنی با هم ساخته اند. در این فیلم، گرینچ غرغرو نقشه دارد که کریسمس را در روستای وویل خراب کند. بندیکت کامبربچ صداپیشه نقش گرینچ در این انیمیشن کمدی خانوادگی است. انیمیشنی که با وجود فروش خوبش نتوانسته نظر منتقدان را جلب کند و امتیاز آن در سایت متاکریتیک 50 از 100 است. مشکل بیشتر منتقدان این است که فیلم گرینچ چیز تازه ای به مخاطبش عرضه نمی نماید. به گفته منتقدان فیلم درست شبیه کاغذ کادویی است که وقتی پاره اش کردید و داخلش را دیدید کاملا فراموش اش می کنید.

گرینچ سومین افتتاحیه بزرگ را برای یک انیمیشن در ماه نوامبر به نام خودش ثبت نموده است. پیش تر انیمیشن خانواده شگفت انگیزان (با فروش 70.4 میلیون دلار) و انیمیشن یخ زده (با فروش 67.39 میلیون دلار) رکوردداران فروش نوامبر بوده اند. فیلم احتمالا در هفته های آینده و تعطیلات هم به فروش خوبش ادامه خواهد داد.

فیلم گرینچ در 23 کشور خارج از مرزهای آمریکا اکران شده است و فروشی معادل 12.7 میلیون دلار داشته که بیشترین آن مربوط به انگلستان با 6.7 میلیون دلار است. ایرلند و برزیل هم رتبه های بعدی را دارند. فیلم قرار است در 48 کشور دیگر هم اکران گردد.

فیلم حماسه کولی ساخته برایان سینگر با بازی رامی مالک داستان گروه موسیقی راک کویین و خواننده اصلی گروه یعنی فردی مرکوری است. مرکوری یکی از اولین کسانی است که قربانی بیماری ایدز شد. فیلم حماسه کولی از پیش بینی هفته پیش تحلیلگران سایت موجو بهتر فروخت و با توجه به فروش 38.5 میلیون دلاری اش انتظار می رود که خیلی زود به فروش بالای 100 میلیون دلار دست پیدا کند. امتیاز فیلم در متاکریتیک 49 از 100 است. منتقدان از کارگردانی برایان سینگر راضی نبودند اما بنظر می رسد هواداران گروه کویین موفق شده اند از فیلم حمایت نمایند. فیلم خارج از مرزهای آمریکا 185 میلیون دلار فروش داشته است. طبعا میزان فروش اش در انگلستان بیشتر از بقیه کشورها بوده است.

در رتبه سوم جدول فروش فیلم overlord را داریم. یک فیلم ترسناک ماورالطبیعه به کارگردانی ژولیوس ایوری درباره یک جوخه از سربازان آمریکایی که پشت خطوط دشمن با ترس روبه رو می شوند. امتیاز متاکریتیک فیلم 58 از 100 است. منتقدان آن را با کال آف دیوتی مقایسه نموده اند. فیلمی که همان انتظاراتی را که از یک فیلم زامبی دارید برآورده می نماید و در عین حال وحشت جنگ را هم به تصویر می کشد. مشکلش این است که حتی در تعلیق برانگیزترین سکانس هایش هم فیلم به شدت آشنا بنظر می رسد و این آشنایی مانع از شگفت زده شدن تماشاگر می گردد. فیلم در 52 بازار بین المللی هم به نمایش درآمده است.

فیلم پنجم جدول هم یک اثر تازه وارد است. دختری در تار عنکبوت افتتاحیه ناامیدنماینده 8 میلیون دلاری داشت. فد آلوارز کارگردان این درام جنایی است که اقتباس از یک کتاب مشهور است و بازیگر نقش اصلی آن هم کلر فوی است. کلر فوی بازیگری است که با سریال تاج توانست در مجامع منتقدان مطرح گردد. فیلم از طرف منتقدان ضعیف ارزیابی شده و به آن امتیاز 44 از 100 را داده اند. منتقد گاردین نوشته: فیلم البته قابل دیدن است اما در معرفی شخصیت اصلی اش نقص های زیادی دارد. حرکات اکشن زیادی از قهرمانان زن داریم که البته هیچ معنای خاصی ندارند.

بقیه فیلم های جدول فروش همان هایی هستند که هفته های گذشته هم در جدول حضور داشتند.

نام فیلم هفته اکران فروش
گرینچ 1 66
حماسه کولی (راپسودی کولی) 2 100
فندق شکن و چهار قلمروز 1 10.1
دختری در تار عنکبوت 2 35.3
ستاره ای متولد شده است 1 8
هیچ کس احمق نیست 6 178
پاکوتاه 2 24.3
ونوم 6 206.2
هالووین 4 156.8
نفرتی که تو می دهی 6 26.7

بیشتر بخوانید: باکس آفیس؛ فردی مرکوری در صدر و فیلم های بدی که خوب می فروشند

منبع: دیجیکالا مگ

به "باکس آفیس؛ گرینچ به گیشه لبخند می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با باکس آفیس؛ گرینچ به گیشه لبخند می زند

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید