تدابیر دولت برای کنترل بازار محصولات پروتئینی

حمید ورناصری در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به نوسانات بازار گوشت قرمز طی هفته های اخیر، اظهار داشت: در حال حاضر شرکت پشتیبانی امور دام به وفور گوشت قرمز به بازار عرضه می کند و گوشت گرم گوسفندی در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای توزیع می شود ضمن اینکه قیمت این نوع گوشت(مخلوط لاشه) به طور متوسط هرکیلوگرم 33 هزارتومان است.

تدابیر دولت برای کنترل بازار محصولات پروتئینی

وی با بیان اینکه مقدار گوشتی که برای تنظیم بازار لازم است توزیع می شود، افزود: هم اکنون گوشت هم به صورت لاشه و هم به صورت بسته بندی شده و با قیمت های مصوب در فروشگاه های زنجیره ای و میادین عرضه می شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تصریح کرد: اینکه عده ای در بازار تخلف می کنند مساله ای است که مربوط به سازمان های نظارتی است و آنها این امر را کنترل می کنند.

ورناصری با اشاره به اینکه قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار روند نزولی یافته است، گفت: ما برای تنظیم بازار مرغ این کالا را هم به صورت گرم و هم به صورت منجمد عرضه می کنیم که مرغ گرم در تمام میادین سطح شهر تهران با قیمت7990 تومان و حداکثر 8100 تومان توزیع شد هم اکنون نیز توزیع آن با نرخ 8100 تومان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه در سطح میادین شهر تهران امکان کنترل و نظارت دقیق وجود دارد، افزود: مردم می توانند کالای مورد نیاز خود را از میادین با آسودگی خاطر تهیه کنند.

ورناصری قیمت مرغ منجمد دولتی را نیز در تمام میادین و فروشگاه زنجیره ای 6750 تومان اعلام کرد و گفت: از هفته گذشته توزیع تخم مرغ بر مبنای هماهنگی با برخی از تولیدکنندگان از محل تولید داخل آغاز شد و از این هفته نیز تخم مرغ های وارداتی به قیمت هر شانه 12 هزار و 600 تومان عرضه می شود ضمن اینکه این تخم مرغ ها توسط واردکنندگان بخش خصوصی وارد شده است.

این مقام مسئول دولتی درباره آخرین وضعیت واردات بیش از 2 میلیون تن نهاده دامی به کشور نیز اضافه کرد: دوره حمل این کالاها متفاوت است؛ ما جو، ذرت و کنجاله سویا وارد می کنیم که بخش عمده آن وارد کشور و در بنادر تخلیه شده است.

ورناصری گفت: از میزان باقی مانده نیز، عمده آن روی آب است و امیدواریم کل محمولات باقی مانده طی یک ماه تا یک ماه و نیم آینده وارد کشور شوند.

منبع: mehrnews.com

به "تدابیر دولت برای کنترل بازار محصولات پروتئینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با تدابیر دولت برای کنترل بازار محصولات پروتئینی

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید