تعطیلات زمستانی به سال جاری می رسد؟

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری آخرین وضعیت طرح تعطیلات زمستانی و سهم گردشگری از عوارض خروجی را شرح داد.

تعطیلات زمستانی به سال جاری می رسد؟

به گزارش خبرنگاران، علی اصغر مونسان که صبح امروز -یک شنبه 15 مهر- در حاشیه رونمایی از سردیس سرباز هخامنشی در جمع خبرنگاران در موزه ملی ایران صحبت می کرد، درباره سهم گردشگری از عوارض خروج از کشور شرح داد: بر اساس چیزی که اکنون حضور ذهن دارم، سهم گردشگری به ازای هر نفر مبلغ ناچیز 17 هزار تومان است، یعنی از هر سه مبلغ عوارض خروج از کشور 220 هزار تومان، 330 هزار تومان و 440 هزار تومان، 17 هزار تومان سهم گردشگری است.

اگر وزیر آموزش موافق باشد، تعطیلات زمستانی اجرایی می گردد

معاون رییس جمهور همچنین درباره طرح تعطیلات زمستانی که وزارت آموزش و پرورش نیز به تازگی موافقت خود را درباره آن اعلام نموده، اما زمان اجرای آن هنوز معین نگردیده است، اظهار کرد: بر اساس مصاحبه های وزیر آموزش و پرورش و آنچه که به من اعلام نموده اند، او با کلیات موضوع موافق است.

او با بیان این که اجرایی شدن این اتفاق باعث نشاط برای دانش آموزان می گردد، اضافه کرد: ما نیز معتقدیم می توانیم شادی و نشاط را به جامعه تزریق کنیم چیزی که مردم اکنون به آن احتیاج دارند.

به اعتقاد وی، برگزاری تعطیلات زمستانی مزیت های مانند کاهش آلودگی در شهرهای بزرگ کشور را به همراه دارد.

مونسان تاکید نمود: قرار است وزیر آموزش و پرورش آنالیز کند که آیا می توانند در شورای عالی آموزش و پرورش مسائل موجود را حل نمایند؟ در صورت انجام این کار، سال جاری می توان این طرح را اجرایی کرد، چون این قضیه به مقدمات ویژه ای احتیاج ندارد، اما اگر احتیاج به مصوبه قانونی مجلس باشد، فرآیند کار آن طولانی تر است.

وی اضافه کرد: اگرچه بسیاری از نمایندگان متنی را امضا کردند و از طرفی حمایت می نمایند، مسیر کوتاه و بلند آن بستگی به این دارد که آموزش و پرورش کدام مسیر را قانونی تشخیص دهد.

زمینه چینی برای ویزای رایگان 72 ساعته ایران

معاون رییس جمهور همچنین در مورد ویزای ترانزیت اظهار کرد: با وزارت امور خارجه پیگیری می کنیم بتوانیم ویزای ترانزیت 72 ساعته را اجرایی کنیم، تا آنهایی که از فرودگاه امام ترانزیت می شوند، در 72 ساعت به صورت رایگان وارد کشور شوند. دفاتر خدمات گردشگری نیز می توانند پکیج های تور 72 ساعته تنظیم نمایند.

وی ادامه داد:اما گام نخست در این زمین،ه تصمیم درباره ویزای رایگان است پس از آن می توان تصمیمات دیگر را به سرعت برنامه ریزی و اجرایی کرد.

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری همچنین در مورد بسته حمایتی که برای گردشگری تهیه گردیده است اظهار کرد: در حال رایزنی هستیم معاونت گردشگری با انجمن های مختلف نشست هایی را در این زمینه برگزار نموده است، برخی موضوعات هستند که باید نفوذ بخش های مختلف خصوصی در آن موارد با یکدیگر توافق نمایند مانند اینکه همکاران ما علاقمندند که خدمات خود را برای خارجی ها به صورت ارز دریافت نمایند.

وی اضافه کرد: هر چند این اتفاق از سوی دفاتر خدمات گردشگری و تور گردانها زیاد با موافقت روبه رو این گردیده است، بنابراین نخست باید به یک تفاهم برسیم تا در ادامه بتوانیم این کار را انجام دهیم.

750 میلیارد تومان اعتبار تشویقی برای سفر مردم

در مورد کارت سفر جدید که با همت بانک گردشگری در حال اجرا است اظهار کرد: توافقات با بانک گردشگری انجام گردیده است قرار است 850 میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک گردشگری به حوزه گردشگری کشور نود که 750 میلیارد تومان از این اعتبار برای تشویق سفرهای داخلی و ایرانگردی اختصاص پیدا کند.

او گفت: 100 میلیارد تومان دیگر برای حمایت از دفاتر خدمات گردشگری و هتل هزینه می گردد.

به گقته مونسان، تفاهم ها در این زمینه در حال نهایی شدن است و به محض تایید، نهایی و امضا می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تعطیلات زمستانی به سال جاری می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با تعطیلات زمستانی به سال جاری می رسد؟

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید