حذف میدان و مجسمه قیصر مغایر با سیاست های جدید مدیریت شهری است

به گزارش خبرگزاری ولی الله شجاع پوریان، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با انتقاد از حذف میدان و مجسمه قیصر امین پور به دلیل برطرف موانع ترافیکی گفت: مدیریت شهری در دوره جدید با ترجیح انسان بر خودرو به دنبال تقویت هویت فرهنگی در شهر تهران است و اقدام اخیر در میدان قیصر امین پور یک بی سلیقگی بود که باید هرچه سریعتر جبران گردد.

حذف میدان و مجسمه قیصر مغایر با سیاست های جدید مدیریت شهری است

شجاع پوریان با تمجید از شخصیت قیصر امین پور اضافه کرد: قیصر امین پور از شاعران معاصر و نامی کشور است که سهم زیادی در حوزه اندیشه و ادبیات ایفا نموده و ما با قدردان سرمایه های نمادین خود باشیم، من خاطرات زیادی از ایشان به عنوان دوست و هم استانی در دهه شصت در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دارم و این موضوع بر من سنگینی بیشتری می نماید.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با درخواست از اعضای شورای اسلامی شهر تهران برای بازگرداندن نام و نشان قیصر توضیح داد: در گذشته همه شهر فدای خودرو شد ولی در عمل توسعه پل و تونل و بزرگراه کمکی به شریان ترافیکی شهر نکرد و اینکه امروزهم به بهانه برطرف موانع ترافیکی سرمایه و داشته های فرهنگی را از دست بدهیم، مسئله ای حل نخواهد شد.

وی اضافه کرد: نه تنها خواهان بازگشت قیصر هستیم بلکه کوشش خواهیم کرد با ایجاد راسته های فرهنگی از قبیل راسته کتاب و گذرهنر اهمیت و صندلی فرهنگ و هنر را در جامعه پر رنگ کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حذف میدان و مجسمه قیصر مغایر با سیاست های جدید مدیریت شهری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با حذف میدان و مجسمه قیصر مغایر با سیاست های جدید مدیریت شهری است

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید