حمایت مالی جدی از تیم های دانشگاهی فعال در عرصه میکروالکترونیک

به گزارش خبرنگاران، خیرالله حدیدی در اجلاس هم اندیشی صنعت میکروالکترونیک که امروز در شهرک فناوری الکترونیک در ارومیه برگزار گردید، بیان کرد: صنعت میکروالکترونیک در حوزه های دفاعی، پزشکی، کامییوتر، مخابرات و ... کاربرد دارد که نوآوری های این حوزه منجر به فراوری گوشی های هوشمند، تبلت ها و تلویزیون ها شده است.

حمایت مالی جدی از تیم های دانشگاهی فعال در عرصه میکروالکترونیک

وی با بیان اینکه فراوری محصولات در حوزه میکروالکترونیک منجر به افزایش الکترونیک شده است، با اشاره به تبلت های فراوری شده که در حوزه میکروالکترونیک ارتباط دارد، گفت: از سال 2016 تا 2020 تعداد تبلت های فراوری شده 532 میلیون یونیت در سال بوده است که از این تعداد یک میلیون یونیت به کشور ایران اختصاص دارد.

به گفته حدیدی رشد صنعت میکروالکترونیک در کشورها تحولات زیادی بر جای گذاشته است ومنجر به فروش محصولاتی در این حوزه شده است.

وی اضافه نمود: میزان فروش محصولات در حوزه میکروالکترونیک در سال 1987 از 33 میلیارد به 460 میلیارد دلار در سال 2013 رسیده است. این نشان می دهد که در حوزه میکروالکترونیک رشد 14 برابری وجود دارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه تاکید نمود: همه جهان به صنعت میکروالکترونیک توجه ویژه ای دارند اما این حوزه تهدیداتی برای کشور ها نیز به ارمغان آورده است.

به گفته حدیدی سی پی یوها حاوی ساختارهای مخفی خارج از کنترل کاربر برای ارسال اطلاعات به مراکز معین شده هستند که این از جمله تهدیدات حوزه میکروالکترونیک به شمار می رود.

وی با اشاره به راهکارهایی در این زمینه توضیح داد: سرمایه گذاری برای ارتقا سطح تحصیلات تکمیلی دانشجویان، ارتقا شدید استانداردهای آموزشی، حمایت های مالی جدی وموثر از تیم های دانشگاهی، ارتقا جدی استانداردهای فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد، ارزیابی دقیق تیم های تحقیقاتی از جمله رفتارهای توسعه صنعت میکروالکترونیک برای توسعه این صنعت به شمار می رود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه اضافه نمود: همچنین سرمایه گذاری در حد 5 میلیارد دلار در مدت حدود 7سال با برنامه ریزی های معین شده، تجهیز و حمایت از تحقیقات هدفمند دانشگاهها و ایجاد سه مجموعه کوچک و سه یا 4 مجموعه، تامین سالیانه 10 میلیون دلار برای نمونه سازی آی سی ها می تواند به عنوان راهکاری برای توسعه صنعت میکروالکترونیک در کشور محسوب گردد.

حدیدی با اشاره به راهکارهایی مبنی بر سرمایه گذاری در حوزه میکروالکترونیک گفت: متوقف کردن واردات موبایل برای 5 سال و اختصاص ارز معادل به صنعت میکروالکترونیک، متوقف کردن واردات انواع خودرو برای 5 سال و اختصاص ارز معادل به این صنعت و متوقف کردن خرید تجهیزات مخابراتی به مدت 4 سال و اختصاص ارز معادل به این صنعت می توانند از جمله راهکارهایی برای توسعه بازار میکروالکترونیک به شمار رود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمایت مالی جدی از تیم های دانشگاهی فعال در عرصه میکروالکترونیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با حمایت مالی جدی از تیم های دانشگاهی فعال در عرصه میکروالکترونیک

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید