خشکسالی سبب به خطر افتادن امنیت و سلامت در خراسان جنوبی شده است

به گزارش خبرنگاران، عصمت محمودی ظهر چهارشنبه در کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان، اظهار کرد: طی سال های گذشته پیامدهای خشکسالی موجب خالی شدن روستاها و به خطر افتادن امنیت و سلامت خانواده ها در استان خراسان جنوبی شده است.

خشکسالی سبب به خطر افتادن امنیت و سلامت در خراسان جنوبی شده است

وی با بیان اینکه در دو سال اخیر با ورود مقام معظم رهبری دفاتر اجتماعی مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند، افزود: با عنایت و تاکید مقام معظم رهبری و مسئولان چارت نیروهای دفاتر اجتماعی ترمیم و تقویت شده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی از جمله استان هایی است که در سال گذشته نسبت به سال 95 اعتبارات بسیار خوبی را در حوزه مبارزه با آسیب های اجتماعی جذب کرده است، گفت: اعتبارت این حوزه در سال 95 تنها 600 میلیون تومان بود که این رقم در سال 96 به بیش از دو میلیارد و 800 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

افزایش دو درصدی طلاق در استان

وی با بیان اینکه طی سال گذشته در حوزه طلاق با افزایش دو درصدی ملایم روبه رو شده ایم، عنوان کرد: استان خراسان جنوبی در مقایسه با سایر استان های کشور در رتبه 26 و 27 طلاق قرار دارد.

محمودی با اشاره به اینکه تفاهم نامه چندجانبه ای با اداره بهزیستی، علوم پزشکی و اداره ثبت جهت اجرای طرح آموزش و مشورت قبل از ازدواج منعقد شده است، بیان کرد: این آموزش ها شامل دو ساعت مشاوره مذهبی، دو ساعت مشاوره حقوقی، دو ساعت آموزش مهارت های زندگی و 16 ساعت دیگر آموزش ها است.

وی ادامه داد: علی رغم اینکه استان خراسان جنوبی در بخش حاشیه نشینی حالت بحرانی ندارد اما خوشبختانه سال گذشته اعتبارات خوبی در این خصوص برای استان اختصاص یافته است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه متاسفانه استان مشمول آسیب های مناطق حاد و بحرانی می شود، اظهار داشت: شرایط اقلیمی استان موجب خالی شدن روستاها شده که این مهم یکی از آسیب های مبتلابه است.

منبع: mehrnews.com

به "خشکسالی سبب به خطر افتادن امنیت و سلامت در خراسان جنوبی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با خشکسالی سبب به خطر افتادن امنیت و سلامت در خراسان جنوبی شده است

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید