دانشگاه علمی کاربردی کردستان دانشجوی خارجی پذیرش خواهد نمود

به گزارش خبرنگاران، تیمور جوادی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران استان در سنندج با اشاره به اینکه دانشگاه علمی کاربردی در راستای رسالت تعریف گردیده خود قصد فعالیت در سطح جهانی دارد، گفت: برای این اقدام احتیاج به وجود مراکز بین المللی است که در چندین استان کشور هم این مراکز در حال شکل گیری است.

دانشگاه علمی کاربردی کردستان دانشجوی خارجی پذیرش خواهد نمود

وی با بیان اینکه نشستی در سنندج با حضور استان های کرمانشاه، لرستان و ایلام در ارتباط با پذیرش دانشجو از اقلیم کردستان عراق برگزار گردید، عنوان نمود: مراکزی که دانشجوی خارجی پذیرش می نمایند باید از تمامی امکانات لازم برخوردار باشند.

وی افزود: در راستای تحقق برنامه مذکور درصدد ایجاد زیرساخت های لازم از جمله امکانات و همچنین تهیه و تدوین موارد آموزشی براساس استاندارد بین المللی هستیم.

رییس دانشگاه علمی کاربردی کردستان با اشاره به اینکه 22 مرکز علمی کاربردی در استان وجود دارد، گفت: در حال حاضر از این تعداد 11 مرکز فعال هستند و دانشجو پذیرش می نمایند.

جوادی افزود: ثبت نام دانشجو در مقطع کاردانی حرفه ای و فنی در 64 کد رشته محل برای ترم مهرماه سال جاری از 22 مردادماه شروع گردیده و تا 28 مردادماه هم ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه زمان ثبت نام در مقطع کارشناسی هم بعد از انتها نام نویسی دوره کاردانی در 35 کد رشته محل شروع خواهد شد، اضافه نمود: 60 درصد پذیرش دانشجویان مراکز علمی کاربردی در مقطع کاردانی و 40 درصد هم در مقطع کارشناسی است چراکه هدف تنها توسعه مهارت ها است.

وی اظهارداشت: امکان تعریف رشته های ویژه در راستای پتانسیل ها و ظرفیت های موجود دراستان در مراکز علمی کابردی وجود دارد و از این لحاظ محدودیتی نداریم.

رییس دانشگاه علمی کاربردی کردستان عنوان نمود: براساس مصوبه شورای عالی اداری که بهمن ماه سال گذشته هم به امضای رییس جمهوری رسید مراکز علمی کاربردی وابسته به ارگان های دولتی تا انتها سال 97 یا منحل و یا باید واگذار شوند.

جوادی بیان نمود: در استان کردستان 7 مرکز علمی کاربردی وابسته به ارگان های دولتی وجود دارد، که طبق مصوبه مذکور اگر قابلیت واگذاری را دارند باید به بخش خصوصی واگذار شوند در غیراین صورت منحل خواهند شد.

وی ارتقای کیفیت آموزشی را از دیگر برنامه های این دانشگاه ذکر کرد و اضافه نمود: سال 94 تعداد کدرشته محل های مراکز علمی کاربردی استان 244 کدرشته بود که این تعداد سال 95 به 249، سال 96 به 146 و سال جاری هم به 100 کد رشته محل کاهش پیدا نموده است.

وی بیان نمود: کلینیک کارآفرینی و اشتغال دانشگاه علمی کاربردی استان هفته آینده به طور رسمی با حضور رییس دانشگاه علمی کاربردی کشور در سنندج فعالیت خود را شروع می نماید.

منبع: mehrnews.com

به "دانشگاه علمی کاربردی کردستان دانشجوی خارجی پذیرش خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با دانشگاه علمی کاربردی کردستان دانشجوی خارجی پذیرش خواهد نمود

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید