دانش و فرهنگ ایرانی باید در طراحی لباس متجلی شود

به گزارش خبرنگاران، مجید جوادیان زاده صبح امروز در کارگروه مشورتی مد و لباس استان یزد با اشاره به اینکه مد و لباس پرچم هویت یک کشور است، اظهار داشت: تجلی دانش طراحی لباس درپوشش مردم مهم و با اهمیت است.

دانش و فرهنگ ایرانی باید در طراحی لباس متجلی شود

وی بیان کرد: مد و لباس از کالاهای پرمصرفی است که باید نگاه جدی‌تر و حساس‌تری از سوی متولیان امر به آن صورت گیرد.

جوادیان زاده، طراحی ملی و بومی از سوی هرمندان حوزه مد و لباس را مهم برشمرد و تاکید کرد: نگاه سرگرمی به مد و لباس پذیرفتنی نیست و باید در میان حجم انبوه کالاهای خارجی، تجلی دانش و نگاه ایرانی و بومی را مدنظر قرار دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد خاطرنشان کرد: نگاه جدی از سوی رسانه‌ها به حوزه مد و لباس نیز می تواند این حوزه را در مسیر درست و اصلی و معرفی بهتری از مصرف کالای ایرانی قرار دهد.

جوادیان زاده با بیان اینکه نساجی یزدی‌ها از قدیم از شهرت خاصی برخوردار بوده است، یادآور شد: برند نساجی یزدی ها باید حفظ و احیاء شود.

وی تصریح کرد: یزد در حوزه مد و لباس با توجه به رشته های مرتبط دانشگاهی، عقبه طولانی پارچه و حرفه اصلی یزدی های قدیم به پارچه بافی و طراحی آن باید در کشور الگو و سرآمد باشد.

جوادیان زاده همچنین برگزاری استارتاپ های مد و لباس در یزد را مورد تاکید قرار داد و از اعضای کارگروه مشورتی مد و لباس استان یزد خواست: برنامه های مدونی را برای برگزاری آن در دستور کار قرار دهند.

منبع: mehrnews.com

به "دانش و فرهنگ ایرانی باید در طراحی لباس متجلی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با دانش و فرهنگ ایرانی باید در طراحی لباس متجلی شود

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید