درخواست تراکتور برای تغییر داور بازی با پیکان ، سه امتیاز حیاتی و داور کم تجربه

آیا کمیته داوران با این اعتراض ها حاضر می گردد داور این مسابقه را تغییر دهد یا پای تصمیمش می ماند و تبعاتش را هم به جان می خرد؟

درخواست تراکتور برای تغییر داور بازی با پیکان ، سه امتیاز حیاتی و داور کم تجربه

به گزارش خبرنگاران ، انتخاب داور بازی تراکتورسازی – پیکان، به واکنش مسوولان باشگاه تبریزی منجر شده است. اشتباهاتی که باشگاه تراکتورسازی معتقد است داوران در بازی های گذشته در قضاوت های شان داشته اند، بزرگ ترین عاملی است که باعث شده آن ها نسبت به داور این بازی حساس واکنش نشان دهند. امتیاز بازی با پیکان برای تراکتورسازی اهمیت زیادی دارد و آن ها از همین حالا در کوشش هستند تا همه احتمال ها برای بروز اشتباهات داوری و تأثیر آن بر روی نتیجه بازی را از بین ببرند. سوال اصلی اما اینجاست که آیا کمیته داوران با این اعتراض ها حاضر می گردد داور این مسابقه را تغییر دهد یا پای تصمیمش می ماند و تبعاتش را هم به جان می خرد؟

سیل اعتراض های باشگاه های لیگ برتری به داوری های لیگ حالا به تراکتورسازی رسیده است. بعد از باشگاه هایی چون استقلال و نساجی، حالا تراکتورسازی است که در بیانیه ای رسمی، اعتراض خود را به داوری ها و مهم تر از آن نوع چینش داوران از سوی فدراسیون فوتبال مطرح نموده است.

کمیته داوران و فدراسیون فوتبال هم بدون اینکه واکنشی به این بیانیه ها و اعتراض ها نشان دهد، سعی می نماید با بی اعتنایی به این اعتراض ها اجازه دهد که زمان همه چیز را کمرنگ کند. بعد از اعتراض رسمی باشگاه نساجی که به همراه فیلم صحنه های مشکوک داوری مسابقات این تیم به فدراسیون فوتبال ارسال شد، حالا این تراکتورسازی است که بعد از اشتباهات داوران در مسابقات قبلی، به خاطر انتخاب داور بازی اش مقابل پیکان، گلایه دارد و بابت این موضوع شاکی است.

تقابل دو تیم هم امتیاز در صندلی چهارم و پنجم جدول رده بندی رقابت های لیگ برتر، برای تراکتوری که از ابتدای فصل با یارگیری اش توقع قهرمانی را در طرفداران ایجاد نموده، بازی حساسی به حساب می آید و نکته قابل توجه اینجاست که تراکتورسازان انتظار دارند فدراسیون فوتبال هم این حساسیت را درک کند و این موضوع را در انتخاب داور ها و تصمیم گیری هایش درباره این تیم لحاظ کند.

بازی با پیکان برای تراکتورسازان از این جهت حائز اهمیت است که بهترین فرصت برای بازیکنان تراکتورسازی است تا خودشان را نشان بدهند و با کسب 3 امتیاز در جدول رتبه شان را ارتقا دهند. با این سه امتیاز، تراکتورسازی 19 امتیازی می گردد و جای پرسپولیس را در رده سوم می گیرد. همین امتیاز آن ها را به صدر جدول نزدیک تر می نماید. اتفاقی که طرفداران آذربایجانی مدت ها است انتظارش را می کشند و حالا با رسیدن تیم شان به هماهنگی لازم و حضور نفرات باتجربه و کلیدی این صندلی کاملا در دسترس شده است.

سرخپوشان فوتبال تبریز اکنون از 10 بازی گذشته 16 امتیاز کسب کردند و آنها خوب می دانند که این تعداد امتیاز برای رسیدن به صدرجدول راضی نماینده نیست و باید روندشان را تغییر بدهند. با این شرایط یک اشتباه کوچک از سوی بازیکنان یا داوری، تنها امتیاز این بازی را از تراکتورسازی نمی گیرد و بدون شک روی بازی های آینده تراکتورسازی هم تأثیر خواهد داشت.

نگرانی بیشتر تراکتورسازان از آنجاست که آن ها مدعی اند پیش از این هم در بازی های لیگ برتر به خاطر تصمیم های داور متضرر شده اند. آن ها در بیانیه ای که منتشر نموده اند در همین رابطه نوشته اند: در حالی که لیگ برتر هفته یازدهم خود را در پیش دارد، به تناسب حساسیت ها نیز در حال افزایش بوده و این وضعیت لزوم توجه تمام ارکان فوتبال را می طلبد که بیشترین سهم متوجه کمیته داوران است.

در هفته نهم، مسابقه بین صنعت نفت و تراکتور، گل دوم نفت آبادان در حالی به ثمر رسید که توپ پس از برخورد به تیر دروازه به بیرون رفته بود و ضربه سر بازیکن نفت در حالی به مهاجم این تیم رسید که توپ کامل از خط عرضی خارج شده بود اما متاسفانه یاری داور به علت سرعت شتاب توپ به نقطه کرنر نرسیده و نتوانست خروج توپ از خط عرضی را تشخیص دهد.

در هفته دهم و بازی مقابل سپیدرود پنالتی روی مهاجم تراکتورسازی رخ داد که داور این خطا را تشخیص نداد و در دقیقه 90 نیز درحالیکه تیم تراکتورسازی در موقعیت ضد حمله قرار می گرفت، عدم جایگیری مناسب داور و در مسیر توپ قرار دریافت ایشان باعث شد تا پس از اصابت توپ به بدن داور به بازیکنان حریف رسیده و دروازه تیم ما باز گردد.

بعد از این اتفاقات است که حالا انتخاب علی بای به عنوان داور این بازی، باعث نگرانی تراکتورسازان شده است. آن ها معتقدند که این داور تنها سابقه قضاوت سه مسابقه لیگ برتری را دارد و انتخاب او برای چنین مسابقه حساسی، بدون کارشناسی لازم اجرا شده است. باشگاه تراکتورسازی به همین خاطر در بخش دیگری از بیانیه خود خطاب به فریدون اصفهانیان نوشته اند: یک سوال مهم از فریدون اصفهانیان داریم، آیا شما حساسیت و جدول مسابقات را در چیدمان لحاظ می کنید؟ با عملکرد این چند هفته کمیته داوران به این باور رسیدیم که هیچ ساز و کار اصولی در نحوه انتخاب داوران وجود ندارد. آقای اصفهانیان اگر نمی توانید و یا همکاران تان که در گذشته در همه رسانه ها در مورد داوری صحبت می کردند و در حال حاضر سکوت اختیار نموده اند نمی توانند به شما یاری نمایند ما داوطلبانه اعلام می کنیم که حاضریم به شما یاری کنیم.

کمیته داوران اما طبق معمول همیشه نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده اما باید این نکته را مدنظر قرار دهد که با توجه به حساسیت این بازی برای تراکتورسازان اگر اشتباهی در این مسابقه از جانب داور پیش بیاید، برای کمیته داوران سنگین تمام خواهد شد.

1 - 11

منبع: ایران ورزشی

به "درخواست تراکتور برای تغییر داور بازی با پیکان ، سه امتیاز حیاتی و داور کم تجربه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با درخواست تراکتور برای تغییر داور بازی با پیکان ، سه امتیاز حیاتی و داور کم تجربه

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید