در توسعه روش های حمل و نقل عقب مانده ایم

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: ترانزیت ما صرفا به جابجایی پنبه تولیدی آسیای میانه محدود شده و اگر این جابجایی متوقف گردد ترانزیت ما هم تعطیل می گردد.

در توسعه روش های حمل و نقل عقب مانده ایم

به گزارش خبرنگاران، غلامحسین شافعی در نشست صبحانه کاری بخش خصوصی با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با بیان این که حمل و نقل، محور اقتصاد است و در ایران نیز یکی از بخش های مهم اقتصادی، حمل و نقل است، اظهار کرد: ناوگان ریلی و جاده ای ما فرسوده بوده و ضروری است تا این ناوگان، هم در بخش کامیون ها و هم در بخش قطارهای باری و مسافری نوسازی گردد.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به توسعه حمل و نقل چه از نظر ناوگان و چه از نظر زیرساخت در کشورهای منطقه، اضافه کرد: پیش بینی می گردد پیشرفت حمل و نقل ما متناسب با تحولات منطقه نباشد که این امر می طلبد بازنگری جدی در توسعه حمل و نقل در کشور داشته باشیم.

وی ضمن اشاره به کم بودن میزان ترانزیت از ایران علیرغم داشتن ظرفیت های بالا گفت: اگر کشورهای آسیای میانه یک روز تصمیم بگیرند پنبه را به وسیله سایر روش های حمل و نقل صادر نمایند به طور کلی ترانزیت ایران تعطیل می گردد.

او به تحولات گسترده کشورهای همسایه در حوزه حمل و نقل ریلی اشاره و توضیح داد: ایران از این پیشرفت ها و فناوری های نوین غافل بوده است.

شافعی با اشاره به لزوم توسعه آزادراه ها و زیرساختهای جاده ای، اظهار کرد: جاده مشهد، سرخس علیرغم اینکه یکی از پرترددترین جاده های کشور محسوب می گردد اما شبیه کوره راه ساخته شده است.

وی در خصوص شهرسازی نیز نکاتی را یادآور شد و گفت: در حال حاضر بی هویت ترین شهرسازی را در شهرهای کشور شاهدیم. از یک سو کوچه ها و خیابان های باریک ساخته ایم و از سوی دیگر آسمان خراش ها در این کوچه ها پروانه ساخت دریافت می نمایند.

او در انتها خواهان اجرای برنامه های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی به وسیله بخش خصوصی شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "در توسعه روش های حمل و نقل عقب مانده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با در توسعه روش های حمل و نقل عقب مانده ایم

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید