دستگیری گرداننده سایت غیراخلاقی توسط پلیس فتا

به گزارش خبرنگاران و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی کریمی اظهار داشت: با رصد و کنترل فضای‌ مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا، مشخص شد سایتی در یکی از شبکه اجتماعی باهدف ترویج انحرافات و انتشار موضوعات غیر اخلاقی فعالیت می کند.

دستگیری گرداننده سایت غیراخلاقی توسط پلیس فتا

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه افزود: کارشناسان پلیس با انجام تحقیقات فنی و پلیسی توانستند متهم را که ساکن یکی از شهرستان‌های استان بود را شناسایی و با دستور مقام‌ قضایی وی را احضار کنند.

وی بیان کرد: متهم در بازجویی های ابتدایی منکر هرگونه فعالیت غیرقانونی در فضای مجازی شد اما در نهایت پس از مواجه شدن با مدارک و مستندات لازم، به جرم خود و مدیریت این سایت غیراخلاقی اعتراف کر د.

رئیس پلیس فتا کرمانشاه خاطرنشان ساخت: متهم دستگیر شده در بازجویی ها عنوان کرد که تحت تاثیر هیجانات و ورود به فضای مجازی اقدام به ساخت پیج عمومی غیراخلاقی در شبکه های اجتماعی کرده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون گروه یا کانال های بسیاری با مضامین غیراخلاقی و انتشار تصاویر مبتذل و مستهجن فعالیت می کنند به والیدن هشدار داد مراقب حضور فرزندان کودک و نوجوان خود باشند.

سرهنگ کریمی تصریح کرد: برابر ماده 14 قانون جرائم رایانه‌ای، هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی یا حامل‌های داده، محتویات غیراخلاقی را منتشر، توزیع یا معامله کند یا به قصد تجارت یا افساد تولید یا ذخیره یا نگهداری کند، به حبس از 91 روز تا 2 سال یا جزای نقدی از 5 تا 40 میلیون ریال یا هردو مجازات محکوم می شود.

منبع: mehrnews.com

به "دستگیری گرداننده سایت غیراخلاقی توسط پلیس فتا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با دستگیری گرداننده سایت غیراخلاقی توسط پلیس فتا

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید