قدرت تصمیم سازی رسانه پس از پیدایش شبکه های مجازی بیشتر شده است

به گزارش خبرنگاران، عزت‌الله ضرغامی ظهر چهارشنبه در آئین اختتامیه جشنواره ابوذر بابیان اینکه رسانه‌ها نقش مهم و تأثیرگذاری در جهت دهی به افکار عمومی دارند، افزود: رسانه باید در تصمیم‌گیری به مدیران کمک کنند و اگر تصمیمی مشکلی دارد باید به رفع نقاط ضعف کمک شود تا آن تبدیل به نقاط قوت تقویت شود.

قدرت تصمیم سازی رسانه پس از پیدایش شبکه های مجازی بیشتر شده است

وی ادامه داد: رسانه‌ها باید با تبیین درست موضوعات، مسئولان را به تصمیم درست برسانند و اصحاب رسانه که قدرت تصمیم‌گیری در جامعه دارند؛ باید از این ظرفیت استفاده کنند.

عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه با وضعیت موجود و با مشکلاتی که مردم با آن سر و کار دارند؛ رسانه‌ها باید به سمت هم‌افزایی بیشتر بروند، افزود: در شرایط نارضایتی مردم باید تصمیم جدی در این حوزه گرفته شده و به مطالبات مردم پاسخ داده شود.

وی با اشاره به اینکه تصمیم‌سازی یکی از کارکردهای مطبوعات است، ادامه داد: این مقوله بر اساس دیدگاه صاحب‌نظران همانند اصول مدیریت است.

ضرغامی بر ضرورت ارائه راه حل صادقانه، دلسوزانه و عالمانه از سوی خبرنگاران تاکید کرد و گفت: توجه به این مسائل موجب حل مشکلات می‌شود؛ از همین رو اصحاب رسانه باید بتوانند مجموعه‌ای از راه‌حل‌های قابل قبول را برای حل مشکلات جامعه ارائه کرده و در پایان با ارزیابی راه حل‌های موجود به مدیران در تصمیم گیری‌ها کمک کنند.

عضو شورای عالی فضای مجازی به وظیفه رسانه‌ها در تحریک تصمیم گیران برای اجرای کار جهادی و انقلابی بدون اتلاف وقت تاکید کرد و گفت: پس از تصمیم‌گیری، رسانه‌ها نقاط قوت را به مدیران یادآوری و برای نقاط ضعف راه حل ارائه می‌کنند.

ضرغامی با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در اتخاذ تصمیم های عقلانی و درست برای جامعه دارند، گفت: اصحاب رسانه از ظرفیت خود برای هدایت تصمیم ها به سمت تصمیم گیری‌های عقلانی و درست استفاده کنند.

عضو شورای عالی فرهنگ عمومی و فضای مجازی با تاکید بر لزوم توجه به معیارهای رسانه تراز انقلاب، گفت: زمانی پیام انتقالی مفید تلقی می‌شود که گیرنده پیام را دریافت و موجب تغییر در رفتار گیرنده شود.

ضرغامی با بیان اینکه اطلاع رسانی صحیح و شفاف، نقد و نظارت و فراهم کردن زمینه تبادل آراء و نظرات از اهم وظایف مطبوعات است، گفت: تصمیم سازی، یکی از کارکردهای مطبوعات است و این مقوله بر اساس دیدگاه صاحب‌نظران همانند اصول مدیریت است.

عضو شورای عالی فرهنگ عمومی و فضای مجازی گفت: مسئله یابی یکی دیگر از رسالت‌های خبرنگاران است که باید در مرحله بعدی خارج از گرایش‌ها مسائل، دقیق تبیین شود.

ضرغامی گفت: اصحاب رسانه باید بتوانند مجموعه‌ای از راه حل‌های قابل طرح ارائه کنند و در پایان با ارزیابی راه حل‌های موجود، یک راه حل را انتخاب کنند و در همین حال مدیران باید با قدرت تصمیم گیری کند.

وی با تاکید بر اینکه اصحاب رسانه قدرت تصمیم سازی در جامعه دارند و پس از پیدایش شبکه‌های مجازی از قدرت بیشتری برخوردار شده‌اند، گفت: رسانه‌ها نقش محوری و کلیدی در اداره کشور دارند.

ضرغامی با تاکید بر اینکه جامعه امروز نیازمند وحدت، همدلی و انسجام است و همه باید برای برون رفت جامعه از مشکلات موجود تلاش کنند، گفت: برخی‌ها تلاش می‌کنند تا کشتی نظام اسلامی را سوراخ کنند ولی اگر حفره‌ای پیدا شود همه درگیر می‌شوند.

عضو شورای عالی فضای مجازی با اشاره به سخنرانی اخیر رئیس جمهور در صدا و سیما، گفت: رئیس جمهور در این سخنرانی با جهت‌گیری وحدت‌گرایانه آب پاکی را با تعبیر خوب و دقیق بر روی دست ترامپ و آمریکا ریخت.

ضرغامی در ادامه با بیان اینکه استان زنجان پایتخت شور و شعور حسینی است، گفت: بحث‌های مربوط به توسعه و اقتصاد استان و بحث‌های آموزش عالی بسیار کم است راه‌حل‌های خوب و قابل دفاع برای مشکلات استان در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه به برگزاری جشنواره ابوذر اشاره کرد و گفت: این جشنواره بهانه‌ای برای گردهمایی رسانه‌ها با سلایق مختلف شده است و برگزاری جشنواره ابوذر فرصتی را فراهم ساخته است تا نخبگان و خبرنگاران و فرهیختگان جامعه در کنار هم حضور داشته باشند.

منبع: mehrnews.com

به "قدرت تصمیم سازی رسانه پس از پیدایش شبکه های مجازی بیشتر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با قدرت تصمیم سازی رسانه پس از پیدایش شبکه های مجازی بیشتر شده است

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید