میزان صبر من بالا است

به گزارش خبرنگاران، سید مناف هاشمی، شامگاه چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار که در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار شد، اظهار کرد: خبرنگاران برای حقوق و مسائل مالی تلاش نمی کنند زیرا اگر چنین بود این شغل را انتخاب نمی‌کردند؛ هدف آن ها مسائل معنوی و تأثیرگذاری در جامعه است.

میزان صبر من بالا است

وی افزود: شغل خبرنگاری حرفه بااهمیت و باارزشی است و نقش خبرنگاران در زمان جنگ، انقلاب و سازندگی بر کسی پوشیده نیست.

هاشمی ادامه داد: در زمان جنگ خبرنگاران با ایجاد انگیزه و فرهنگ سازی و در زمان سازندگی با ایجاد وحدت و همدلی سبب شدند تا کشور در برابر حوادث بایستد و البته که دولتمردان هم باید از آن‌ها حمایت کنند.

خبرنگاران دیده بان شفافیت هستند

استاندار گلستان اضافه کرد: خبرنگاران دیده بان شفافیت هستند و مسئولان هم چیز پنهانی برای مردم ندارند باید تمام خبرنگاران و روابط عمومی‌ها مسائل را بیان کنند و همه با هم مسیر توسعه استان را هموار کنیم.

هاشمی گفت: چرا حوزه رسانه و خبرنگاری همانند برخی از موضوعات در استان رشد نکرده است؟ در گلستان یک روزنامه رسمی که مخاطبان فعال داشته باشد یافت نمی‌شود.

وی ادامه داد: استان از سال 1314 سابقه خبرگزاری و مطبوعات دارد چرا تاکنون به نقطه‌ای که جایگاه آن است نرسیده است.

دستگاه های اجرایی گلستان در تعطیلی 32 نشریه مقصر هستند

استاندار گلستان اظهار کرد: مجوز 32 نشریه در استان لغو شد، مقصر این امر مسئولان و دستگاه‌های اجرایی هستند که نتوانستند به آن‌ها کمک کنند و دولت هم نتوانست یارانه‌های لازم را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

هاشمی بیان کرد: چرا اقتصاد رسانه رونق نگرفته است؟ چرا بیمه خبرنگاران بعد از این همه مدت به سرانجام نرسید؟ چرا آگهی‌ها به شکل مساوی پخش نمی‌شود؟ کارهایی که می‌توانستیم انجام دهیم ولی عملی نشد.

وی توضیح داد: البته نقش رسانه هم در این زمینه پررنگ است، بنده اعتقاد دارم هرکس در هر جایگاهی که باشد می‌تواند اقتصاد آنجا را فعال کند؛ در تمام زمینه‌ها به مدیران باانگیزه و افرادی که می‌توانند تحول ایجاد کنند، نیاز است.

هاشمی گفت: با ایجاد خبر غلط و دروغ و با تهمت می‌توان اخبار خود را بفروشید و پول دربیاورید اما این مسیر صداقت نیست، این راه به مسیر خوبی ختم نخواهد شد.

نقش خبرنگاران در مسیر توسعه استان

استاندار گلستان تصریح کرد: هیچ چیز بهتر از صداقت و شفافیت نیست، خبرنگاران با چشمان تیزبین می‌توانند بسیاری از مشکلات را مطرح و در مسیر توسعه استان نقش داشته باشند.

وی افزود: اگر استان رونق یابد کار خبرنگاران هم رونق پیدا می‌کند؛ علت این که شغل خبرنگاری توسعه نیافته این است که بسیاری از مشکلات دیگر استان هم رفع نشده است.

هاشمی اذعان کرد: همه چیز با صرف فعل خواستن ممکن است، خواستیم و توانستیم میزبان هفت مسابقه بین المللی باشیم، خواستیم و از نیروهای خانم در پست های مدیریتی استفاده کردیم.

وی گفت: مسیر توسعه یک شبه اتفاق نمی‌افتد و نیاز به پروسه‌ای دارد که باید برای آن برنامه ریزی کرد.

هاشمی اضافه کرد: در حوزه فرهنگ و هنر خبرنگاران و مجریان و فیلمسازانی داریم که می‌توانند در عرصه‌های بین المللی و ملی شکوفا شوند این تلاش خبرنگاران و حمایت مسئولان را می‌طلبد.

استاندار گلستان بیان کرد: در حوزه فرهنگ و هنر نسبت به استان‌های دیگر وضعیت بهتری داریم و در این حوزه پرتلاطم و باانگیزه می‌توانیم جایگاه واقعی خود را به دست آوریم.

وی اظهار کرد: اقدامات خوبی در حوزه اشتغال استان در حال انجام و پروژه‌های عمرانی زیادی هم در حال رقم خوردن است.

هاشمی گفت: وزیر نیرو در سفر به گلستان اعلام کرد هشت هزار و 500 میلیون تومان نیاز است تا پروژه‌های نیمه تمام استان به سرانجام برسد این یعنی رونق و ایجاد اشتغال، این کارهای بزرگ باید توسط خبرنگاران دیده شود.

اخبار مثبت هم منعکس شود

استاندار گلستان بیان کرد: درجه انتقادپذیری و صبر من بالاست هر روز ساعت‌ها وقت برای مطالعه سایت‌های استانی و کشوری می‌گذارم و از انتقادات سازنده و درست نسبت به خودم استقبال می‌کنم.

وی با بیان این که اخبار غلط را نباید نوشت، گفت: علاوه بر انتقاد می‌توان موارد مثبت را پوشش داد، برای اولین بار ارشاد عزم خود را برای رفع مشکلات بیمه‌ای خبرنگاران جزم کرده و می توان این مسأله را پررنگ کرد.

هاشمی گفت: مسئولان در اتاق شیشه‌ای کار می‌کنند و همه چیز باید شفاف باشد. ما موظف هستیم در چارچوب قانون کمک‌های لازم را به خبرنگاران انجام دهیم.

20 پروژه محوری در گلستان

استاندار گلستان با بیان این که تمام مشکلات قابل حل است، تصریح کرد: 100 پروژه محوری در استان داشته که 20 تای آن بزرگ است و استان را متحول می‌کند؛ پتروشیمی، راه آهن، بندرخشک و منطقه آزاد از جمله آن‌هاست.

وی در خصوص پروژه آشوراده و بندر خشک توضیحاتی داد و از اخذ مجوزهای لازم آن خبر داد.

هاشمی گفت: پروژه پارک پسماند یکی از اقدامات خوبی بوده که با کمک دستگاه‌های مختلف در حال انجام است، این‌ها که امید را به جامعه تزریق می‌کند چرا توسط خبرنگاری بازتاب داده نشد.

برخی از انتقادها سبب ایجاد شکاف عمیق می‌شود

استاندار گلستان ادامه داد: شرایط کنونی جامعه با چهار ماه پیش متفاوت است گاهی برخی از انتقادها سبب ایجاد شکاف عمیق بین گروه‌های سیاسی می‌شود و آسیب زننده است و دشمنان ما منتظر چنین فرصت‌هایی هستند باید همه جوانب را در نظر گرفت.

هاشمی تصریح کرد: کمتر از 10 درصد بودجه استان را نقدینگی می‌گیریم و باید از طریق بخش خصوصی شرایط را به جلو ببریم.

وی افزود: شرایط کشور نیازمند اخبار مطلوب و رضایت بخش است و با تفرقه افکنی نمی‌توان به دنبال منابع مالی بود.

استاندار گلستان تأکید کرد: اطمینان دارم از این پیچ‌های سخت به سلامت عبور می‌کنیم.

منبع: mehrnews.com

به "میزان صبر من بالا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با میزان صبر من بالا است

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید