نمایشگاه های دائمی کانون های فرهنگی و تربیتی ایجاد خواهند شد

به گزارش خبرنگاران، علی رمضانی، مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضای پرورشی در حاشیه برگزاری سومین جشنواره دستاوردهای کانون های فرهنگی و تربیتی سراسر کشور گفت: روزی که در اداره کل فرهنگی و هنری تصمیم گرفتیم که شعار وزیر آموزش و پرورش مبنی بر هر دانش آموز، یک مهارت را تحقق ببخشیم حقیقتا انتظار نداشتیم که استان ها و کانون ها تا این اندازه در این کار به صورت جدی ورود نمایند. برای اولین سال است که با توجه به ارزیابی هایی که اجرا شده است، تمام کالاهای کانون ها در این نمایشگاه، از دستاوردهای دانش آموزان است.

نمایشگاه های دائمی کانون های فرهنگی و تربیتی ایجاد خواهند شد

رمضانی تاکید نمود: حضور مربیان متخصص در کانون ها می تواند به این فعالیت رونق ببخشد، سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در این جشنواره حضور داشت و از آوردن طرح ایران مهارت به کانون ها اطلاع داد.

وی به فعالیت 1131 کانون فرهنگی و تربیتی در کشور اشاره نمود و افزود: حدود 14 میلیون دانش آموز در سراسر کشور حضور دارند که در حال حاضر 3 میلیون دانش آموز یعنی 20 درصد دانش آموزان تحت پوشش کانون ها هستند.

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضای پرورشی آموزش و پرورش ادامه داد: باید کانون ها را آماده کنیم که بتوانیم تمام دانش آموزان را تحت پوشش قرار دهیم که این موضوع توسط معاونت پرورشی بر نمی آید و احتیاج به حمایت مجلس، دولت و آموزش و پرورش است.

وی از برپایی نمایشگاه های دائمی تولیدات دانش آموزان در کانون ها اطلاع داد و گفت: در هر استان باید یک نمایشگاه دائمی در کانون ها داشته باشیم و در کنار آن در 4 استان به عنوان 4 قطب شامل خراسان رضوی، شهر تهران، آذربایجان شرقی و اصفهان نمایشگاه دائمی کانون ها را خواهیم داشت.

رمضانی افزود: همچنین در حال ایجاد یک سایت ویژه هستیم تا تولیدات کانون ها در آن درج گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نمایشگاه های دائمی کانون های فرهنگی و تربیتی ایجاد خواهند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با نمایشگاه های دائمی کانون های فرهنگی و تربیتی ایجاد خواهند شد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید