نیازمند رویکرد تقریبی دانشگاه مذاهب اسلامی در اندونزی هستیم

به گزارش خبرنگاران، ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی و هیئت همراه ازجمله آخوند نوری زاد امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس در ادامه سفر خود به اندونزی و دیدار با شخصیت های علمی و دانشگاهی، فرهنگی و دینی این کشور با جلال الدین رحمت؛ رئیس انجمن اهل بیت علیهم السلام، عضو پارلمان اندونزی و عضو مجمع عالی کنفرانس وحدت اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.

نیازمند رویکرد تقریبی دانشگاه مذاهب اسلامی در اندونزی هستیم

دکتر مختاری در این دیدار ابتدا گزارشی درخصوص دانشگاه مذاهب اسلامی ارائه داد و گفت: دانشگاه مذاهب اسلامی با رویکرد تقریب و وحدت اسلامی آماده انتقال تجربیات و پژوهش های خود به این انجمن می باشد که در جهت تعامل در خصوص معرفی نگاه غیرافراط گرایانه از دین تلاش کنند.

جلال الدین رحمت نیز با ابزار خرسندی از حضور ریاست دانشگاه مذاهب اسلامی در اندونزی، گفت: امروز با توصیفاتی که دکتر مختاری نسبت به این دانشگاه داشت، شناخت خوبی حاصل شد که تاکنون علیرغم سفرهایی که به ایران داشتم شناختی از این دانشگاه با چنین اهداف و رسالت های مهم نداشتم و امروز از این اتفاق بسیار خرسند شدم.

وی افزود: ما در اندونزی بشدت به این نگاه و رویکرد که دانشگاه مذاهب اسلامی دنبال می کند نیاز داریم. برخی از کشورهای تندروی عربی فعالیت هایی در برخی مناطق اندونزی انجام میدهند که در مقابل و مخالف گفتمان تقریب است و حتی دانشگاه هایی برای ترویج این نگاه افراط گرایانه تاسیس کرده اند.

عضو پارلمان اندونزی تاکید کرد: نگاه تقریبی و معتدل دانشگاه مذاهب اسلامی می تواند در مقابل نگاه های افراط گرایانه و تکفیری موثر باشد و ما در پارلمان برنامه و طرحی برای تاسیس مدارس مذاهب اسلامی داریم که تجربیات دانشگاه مذاهب اسلامی در اجرای این طرح می تواند بسیار کمک کند.

مختاری نیز از اراده دانشگاه مذاهب اسلامی برای تاسیس شعب دانشگاه در خارج از کشور خبرداد که دکتر جلال الدین با استقبال از این پیشنهاد گفت: با توجه به اینکه اکثریت مردم اندونزی مسلمان هستند این ظرفیت را دارد که شعبه این دانشگاه در اندونزی تاسیس شود و به اهداف مورد نظر طرفین برسد.

جلال الدین رحمت از شخصیت های معتدل و محبوب میان مسلمانان اندونزی است و انجمن اهل بیت علیهم السلام که وی ریاست آن را برعهده دارد در اکثر استانهای اندونزی شعبه دارد و فعال است.

منبع: mehrnews.com

به "نیازمند رویکرد تقریبی دانشگاه مذاهب اسلامی در اندونزی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با نیازمند رویکرد تقریبی دانشگاه مذاهب اسلامی در اندونزی هستیم

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید