هیاتی از کره جنوبی در راه ایران برای انجام مذاکرات واردات نفت

به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری فرانسه به نقل از برخی منابع خاطرنشان کرد که هیاتی از کره جنوبی هفته آینده رهسپار ایران می گردد تا درباره از سرگیری واردات نفت مصاحبه کند.

هیاتی از کره جنوبی در راه ایران برای انجام مذاکرات واردات نفت

از سوی دیگر برخی منابع به رویترز اعلام کردند که کره جنوبی حدود 200 هزار بشکه در روز نفت از ایران به موجب معافیت از تحریم های آمریکا وارد می نماید.

همزمان خبرگزاری یونهاپ روز جمعه گزارش داد: انجمن نفت کره جنوبی و شماری از پالایشگاه های این کشور در حال آنالیز راهکارهایی برای وارد کردن انواع فراورده های نفتی از جمله نفت فوق سبک و نفتا از ایران هستند و رایزنی ها درباره این موضوع و متنوع کردن منابع وارداتی در کشور آغاز شده است.

شرکت های پتروشیمی و پالایشگاه های کره جنوبی بشدت به نفت فوق سبک ایران احتیاج دارند و نمی خواهند تحریم ها مانع خرید گردد و باعث گردد تا اختلالی در عرضه سوخت بوجود بیاید و بر قیمت ها تاثیر منفی بگذارد.

کره جنوبی و هفت کشور از جمله جزیره تایوان این معافیت را دریافت نموده اند و بر همین اساس اشتهای کم سابقه ای برای خرید نفت فوق سبک از ایران در میان شرکت ها وجود دارد.

آمارها نشان می دهد کره جنوبی نزدیک به 50 درصد از نفت فوق سبک لازم برای شرکت ها و پالایشگاه های این کشور در ماه آوریل سال جاری را از ایران وارد نموده است این میزان به رغم کاهش بین ماه های می تا اوت سال جاری 30 درصد بوده است.

کره جنوبی هم اکنون بخشی از نفت سبک مورد احتیاج خود را از کشورهای قطر، نیجریه، نروژ، لیبی، مالزی، فیلیپین و استرالیا تامین می نماید و بیشترین سهم در صادرات نفت سبک به این کشور را قطر در اختیار دارد.

اما این منابع به هیچوجه نتوانسته اند جای ایران را برای کره جنوبی پرکنند و برای همین معافیت ها برای این کشور اهمیت زیادی دارد و اکنون بحث روی این است که منابع واردات نفت سبک و نفتا از ایران متنوع تر گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هیاتی از کره جنوبی در راه ایران برای انجام مذاکرات واردات نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با هیاتی از کره جنوبی در راه ایران برای انجام مذاکرات واردات نفت

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید