واکنش وزارت خارجه عراق به تنش میان کانادا و عربستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از السومریه، وزارت خارجه عراق موضع خود را درباره تنش در روابط میان عربستان و کانادا اعلام کرد.

واکنش وزارت خارجه عراق به تنش میان کانادا و عربستان

احمد محجوب سخنگوی وزارت خارجه عراق اعلام کرد: وزارت خارجه عراق با نگرانی شدید تحولات تنش میان عربستان و کانادا را دنبال می کند و مراتب تاسف عمیق خود را از این روند ابراز می دارد.

وی از طرفین خواست که این مرحله را پشت سربگذارند و منافع عالی دو کشور را ارجحیت دهند و به تاریخ طولانی روابط مثبت توجه کنند و احترام به حاکمیت متقابل میان دو کشور ضروری است.

شایان ذکر است در پی انتقاد وزیر خارجه کانادا از بازداشت فعالان حقوق بشری در عربستان به ویژه سمر بدوی خواهر رائف بدوی، عربستان ضمن اخراج سفیر کانادا از خاک خود، سفیر خود را به عربستان فرا خواند و بسته ای از اقدامات تنبیهی را علیه کانادا اعمال کرده است.

این کشور تمام قراردادهای تجاری جدید خود با کانادا را به حالت تعلیق در آورده، پروازهای شرکت هواپیمایی عربستان به مقصد تورنتو و برعکس را لغو کرده و برنامه آموزشی اعزام دانشجو با بورسیه دولتی به کانادا را متوقف کرده و از هزاران دانشجوی عربستانی در کانادا خواسته تا به عربستان بازگردند.

منبع: mehrnews.com

به "واکنش وزارت خارجه عراق به تنش میان کانادا و عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با واکنش وزارت خارجه عراق به تنش میان کانادا و عربستان

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید