وعده دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای تولید برخی داروهای خاص در شرایط تحریم

استاندار خراسان رضوی گفت: متخصصان داروساز دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرده اند برخی از داروهای خاص که ممکن است به دلیل تحریم ها از کشورهای غربی وارد کشور نشوند، تا به صورت تک نسخه تولید کنند و در اختیار مردم قرار دهند.

وعده دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای تولید برخی داروهای خاص در شرایط تحریم

به گزارش خبرنگاران، علی رضا رشیدیان ظهر امروز در حاشیه افتتاح کلینیک تخصصی شهید هاشمی نژاد، اظهار کرد: در سفر هفته گذشته وزیر بهداشت و درمان به استان و در بازدید از برخی کارخانجاتی که در حوزه تولید تجهیزات پزشکی و شیر خشک فعالیت می کردند از انبارها و ذخایر این کارخانجات بازدید شد. نکته اینجاست که در زمینه شیرخشک تا حدی که برای نگهداری مجاز هستیم، این محصولات تا مدت زمان 6 یا 7 ماه نگهداری می شوند. از سویی دیگر قراردادهایی برای تولید شیرخشک در راستای رفع نیازهای مردم تا یک سال آینده بسته گردیده که هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به شرایط دارو در استان توضیح داد: در این رابطه، اقدامات گوناگونی توسط دولت انجام گردیده است. در این راستا برای تأمین مواد اولیه بسیاری از این داروها، قراردادهایی بسته گردیده و مسئله ای در این زمینه وجود ندارد. همچنین برخی از مواد اولیه داروها نیز که قراردادهای آن بسته نگردیده با ارز 4 هزار و 200 تومان تأمین اعتبار گردیده است.

وی با اشاره به تولید برخی از داروها توسط متخصصان دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: قسمت بازرگانی شرکت های دارویی تأمین اعتبار گردیده و هماهنگی های لازم در رابطه با تأمین داروهای مورد نیاز مردم انجام گردیده، بنابراین نگرانی در مورد تأمین داروهای اساسی مردم نخواهیم داشت. از سویی دیگر اقدامی انقلابی متخصصان ما در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی انجام گردیده است، درواقع متخصصان داروساز اعلام کرده اند که برخی از داروهای خاص که ممکن است به دلیل تحریم ها از کشورهای غربی وارد کشور نشوند، تا به صورت تک نسخه تولید کنند و در اختیار مردم قرار دهند.

وی افزود: منطقه شرق مشهد نیازمند توجه بیشتر در حوزه خدمات درمانی است. در دولت یازدهم و دوازدهم، اقدامات خوبی در زمینه درمانی ایجاد گردیده است. تقریباً مراحل سفت کاری بیمارستان جدید هاشمی نژاد به سرانجام رسیده و امید داریم با سرعت این بیمارستان به سرانجام برسد تا بتواند به این منطقه پرجمعیت خدمات مناسبی را ارائه دهد.

رشیدیان ادامه داد: از سویی دیگر، پیگیری انجام مراحل ساخت بیمارستانی در مسیر شرق مشهد در جاده سرخس هستیم که در سفر اخیر وزیر بهداشت، درمان و آموزش به استان در مورد این موضوع گفت وگوهایی انجام گردیده که امید داریم به نتیجه نهایی برسد؛ چراکه ساخت این بیمارستان، اقدامی است برای ایجاد زیرساخت های لازم در راستای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم این منطقه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وعده دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای تولید برخی داروهای خاص در شرایط تحریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با وعده دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای تولید برخی داروهای خاص در شرایط تحریم

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید