پاشازاده: استقلال در بازی برگشت حرفی برای گفتن ندارد، وضعیت مبهم تیم ملی مسخره است!

پیشکسوت استقلال معتقد است مدیریت در بخش کلان بیشترین نقش را در تضعیف استقلال داشته است.

پاشازاده: استقلال در بازی برگشت حرفی برای گفتن ندارد، وضعیت مبهم تیم ملی مسخره است!

به گزارش خبرنگاران، استقلال در دور رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف السد قطر رفت که با ارائه نمایشی ضعیف با نتیجه 3 بر یک مغلوب شد. مهدی پاشازاده، پیشکستوت باشگاه استقلال با انتقاد نمایش ضعیف این تیم مقابل السد به مشکلات مدیریتی به عنوان یکی از دلایل اصلی ناکامی آبی پوشان اشاره نمود. در ادامه گفت وگوی مهدی پاشازاده با خبرنگاران را می خوانید:

استقلال دوشنبه شب نمایش ضعیفی مقابل السد داشت که به زعم خیلی ها، بدترین نمایش استقلال دوره شفر بوده است. نظرتان راجع به دیدار استقلال و السد چیست؟

اگر یادتان باشد، در همان اولین بازی استقلال در لیگ برتر گفتم که نگران این تیم خصوصا در لیگ قهرمانان آسیا هستم. تازه در آن برهه استقلال هنوز تبریزی و بازیکنان خارجی اش را جذب ننموده بود. با تیمی که استقلال در اختیار دارد، در لیگ برتر می توان حرفی برای گفتن داشت اما در آسیا به هیچ عنوان نمی توان کار کرد. این اتفاق نتیجه تصمیم گیری مسئولان است که اهمیت و صندلی باشگاه بزرگی مانند استقلال را نمی دانند. نباید 20 روز مانده به شروع مسابقات، مدیرعامل بگوید مریض هستم و استعفا بدهد. زمانی هم که مدیریت جدید می آید، طبق روال مملکت ما، باید کلی تغییر در بدنه باشگاه رخ بدهد که همین مساله استقلال را عقب انداخت و به این تیم ضربه زد.

پس از نظر شما مشکلات مدیریتی نقش مهمی در حال و روز الان استقلال دارد.

نه تنها مدیریت خود باشگاه استقلال بلکه مدیران بالادستی در وضعیت کنونی باشگاه بزرگی مانند استقلال تاثیر گذار است. وضعیت اقتصادی کشور در عملکرد باشگاه ها در نقل و انتقالات تاثیرگذار بود. قطعا اگر به امید ابراهیمی پول بیشتری داده می شد، او در استقلال می ماند اما با وضعیت الان اقتصاد کشور، اگر ابراهیمی پول معمولی هم در قطر بگیرد، در ایران چند برابر گردیده است. استقلال مجید حسینی را از دست داد. اگر او به باشگاه یا لیگ خوبی می رفت، آدم دلش نمی سوخت اما قراردادها بد بسته شد و بازیکنان تاثیرگذار استقلال به راحتی از این تیم جدا شدند. پس از جدایی این بازیکنان هم جایگزین خوبی برای آن ها جذب نشد. بُعد دیگر مشکل استقلال مقابل السد این بود که بازیکنان استقلال نمی توانستند با بازیکنان باتجربه و بین المللی السد رقابت نمایند. ما با بازیکنانی مثل سجاد آقایی و باقری نمی توانیم با گابی و ژاوی رقابت کنیم. آن ها در بازی های مهم و مختلفی در جهانی فوتبال حضور داشتند و تجربه بالایی دارند. با این حال نباید بگوییم که پیراهن استقلال برای این بازیکنان گشاد است. باید ببینیم که چه کسانی این بازیکنان را به استقلال آوردند. استقلال مقابل السد، یک ربع، 20 دقیقه ابتدایی را 12 نفره بازی کرد و گل تیم را هم نفر دوازدهم که هواداران بودند به ثمر رساندند ولی بعد از آن بازیکنان السد شخصیت خودشان را نشان دادند و کل بازی را در اختیار گرفتند.

در تایید صحبت های شما، در بازی خلأ حضور فرمانده ای مانند امید ابراهیمی و دفاع مستحکمی مانند مجید حسینی در استقلال دیده می شد. از بازی که بگذریم، به نظر شما بازیکنان جدیدی که به استقلال اضافه شدند می توانند جای خالی امید ابراهیمی و مجید حسینی را در ادامه راه پر نمایند؟

نبود این دو بازیکن در نمایش ضعیف استقلال خیلی تاثیرگذار بود. نبود امید ابراهیمی خیلی به چشم آمد. مجید حسینی با اینکه بازی اش به چشم نمی آمد اما ستون محکم استقلال بود. همچنین نباید از تاثیرگذاری تیام بگذریم، او یک بازیکن معین نماینده در ترکیب استقلال بود. اگر امید، مجید و تیام مانده بودند و بازیکنان جدید به آن ها اضافه می شدند، می شد به استقلال امیدوار بود تا در آسیا نتیجه بگیرد.

یکی از انتقاداتی که به شفر در این دیدار شد، تعویض های این مربی آلمانی خصوصا تعویض نویمایر بود. البته شفر پس از بازی گفت که نویمایر مصدوم گردیده اما خود این بازیکن مصدومیتش را رد کرد. به نظرتان شفر می توانست تعویض های بهتری انجام دهد؟

وقتی خود بازیکن می گوید مصدوم نبوده، پس مصدوم نبوده است ولی بهترین مربیان جهان هم اشتباه می نمایند و ممکن است تغییر تاکتیک هایشان جواب ندهد. وقتی دانشگر به جای نویمایر به بازی آمد، چشمی در خط هافبک بازی کرد که در این این پست هم نمایش قابل قبولی داشت. به نظر من تنها کسی که در سطح بازی ظاهر شد، روزبه چشمی بود. او در خط دفاع بسیار خوب بازی کرد و حتی در دقایق ابتدایی بازی دروازه استقلال را هم نجات داد. وقتی هم که جلو آمد خوب بازی کرد اما در خط دفاع به مشکل اساسی خوردیم. وقتی مربی تصمیم به انجام تعویض در تیمش می گیرد، حتما دلیلی برای این کار دارد. شاید دلیل او اعتراض به مدیریت استقلال بوده است. با این حال استقلال بازی برگشت را هم دارد و اتفاقات فوتبالی در همه سطوح ممکن است رخ دهد؛ همان طور که بارسلونا مقابل پاری سن ژرمن به پیروزی رسید. من این کار را نپسندیدم که شفر در 10-15 دقیقه آخر بازی روی نیمکت نشست. این کار از یک مربی آلمانی بعید بود. اگر استقلال در آن دقایق می توانست یک گل بزند و فشارش را ادامه می داد، توان گل زدن در دقایق خاتمهی را داشت تا بازی را مساوی کند. با این نتیجه استقلال امید به بازی برگشت داشت تا با پیروزی یک بر صفر به مرحله بعد صعود کند.

آیا استقلال می تواند به بازی برگشت امیدوار باشد؟

استقلال حرفی برای گفتن ندارد چون توانش را نداریم. ژاوی 96 درصد پاس صحیح داشت اما باقری 96 درصد اشتباه داشت. حیف هوادار، حیف مملکتمان که باشگاه های بزرگمان با کلی هوادار نمی توانند درست خرج کند. خیلی ها حسرت همین هواداران را دارند اما استقلال با این سرمایه هوادار که در اختیار دارد، توان خرج کردن را برای تیمش ندارد.

لیگ برتر چطور؟

کار خیلی سختی داریم.

از استقلال فاصله بگیریم و به سراغ تیم ملی امید و بزرگسالان برویم. نظرتان راجع به عملکرد تیم ملی امید در بازی های آسیایی چیست؟ آیا می توان به این تیم برای صعود به المپیک امیدوار بود؟

قطعا می توان امیدوار بود. این تیم بازیکنان خوبی دارد و باید تدارک خوبی ببیند. بازی های آسیایی تجربه خوبی برای تیم ملی امید بود و سن بازیکنان حاضر در این تیم به المپیک هم می خورد. در این بازی ها تیم ملی برنامه ریزی نموده که به فلان تیم بخورد یا به فلان تیم نخورد که امری طبیعی در فوتبال است.

پنج ماه تا جام ملت ها آسیا در پیش داریم اما وضعیت تیم ملی بزرگسالان معین نیست و هر روز صحبت از حضور کی روش در یک کشور است. این بلاتکلیفی به تیم ملی تا چه میزان ضربه می زند؟

این ها مسخره بازی است. تیرانداز ما به ناهار می رود به مسابقه اش نمی رسد، می گویند عیب ندارد. دکل می دزدند، می گویند عیب ندارد. مردم گرسنه اند، می گویند عیبی ندارد. الان هم وضعیت تیم ملی و کی روش معین نیست پس می گویند عیبی ندارد.

به گزارش خبرنگاران، مهدی پاشازاده راهنمایی بادران تهران را در فصل جدید لیگ آزادگان در اختیار دارد. این تیم در سه هفته ابتدایی یک امتیاز کسب نموده و در رده دوازدهم جدول 17 تیمی این رقابت ها قرار گرفته است. البته بازی هفته اول این تیم مقابل نماینده ارومیه لغو شد و بادران تنها دو بازی انجام داده است.

آیا از وضعیت بادران راضی هستید؟

شرایطمان بد نیست اما بدشانسی های زیادی گریبان گیرمان شد. با این حال فکر می کنم این که در ابتدای لیگ بدشانسی به سراغمان بیاید بهتر است تا این که در ادامه رقابت ها این اتفاق رخ دهد. در هفته اول به تبریز رفتیم اما بازی برگزار نشد. در بازی دوم به مصاف شاهین بوشهر رفتیم که من فصل گذشته راهنماییش را برعهده داشتم. بازیکنان این تیم به همین خاطر مقابل بادران انگیزه زیادی داشتند. ضمن این که در جریان این بازی توفان شن رخ داد که به ضرر ما شد. همین مساله باعث شد ما تصمیم بگیریم پس از این بازی دیگر در صباشهر بازی نکنیم. در بازی مقابل شاهین دو بار به مدت 15 دقیقه برق ها قطع شد که باعث شد بدن بازیکنان ما سرد گردد و بازی از جریان بیفتد. ضمن این که قطعی برق به شاهین که قصد اتلاف برق داشت کمک کرد. البته ما در این بازی کلی موقعیت از دست دادیم و می توانستیم برنده شویم اما بازی با تساوی به خاتمه رسید. در بازی سوم مقابل اکسین با بدشانسی روی یک ضربه ایستگاهی گل بدی خوردیم تا آخر بازی دو موقعیت 100 درصد گل را خراب کردیم. با تمامیژ این اوصاف به تیمم امید دارم.

پس مدعی صعود به لیگ برتر هستید.

100 درصد برای صعود می جنگیم ولی بازی به بازی پیش می رویم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پاشازاده: استقلال در بازی برگشت حرفی برای گفتن ندارد، وضعیت مبهم تیم ملی مسخره است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با پاشازاده: استقلال در بازی برگشت حرفی برای گفتن ندارد، وضعیت مبهم تیم ملی مسخره است!

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید