کاراته هم اکنون نیازمند حمایت است، به مسائل واقفیم

سعید حسنی پور ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگاران گفت: کاراته بارها و بارها توانایی های خود را در میادین مختلف ثابت نموده و اکنون که به عنوان یک رشته المپیکی در کوشش برای کسب سهمیه است، مسئولان ورزش باید حمایت نمایند. مسیر سختی برای رسیدن به المپیک توکیو 2020 داریم که بدون حمایت امکان پذیر نیست.

کاراته هم اکنون نیازمند حمایت است، به مسائل واقفیم

وی اضافه کرد: هشت کاراته کا به جاکارتا اعزام و هشت مدال کسب شد. سه دوره متوالی قهرمانی دنیا نتایج خوبی کسب کردیم و در دوره آخر قهرمان کومیته تیمی شدیم. در مسابقات دیگر نیز عملکرد خوبی داشته ایم، این یعنی توانمندی بالای کاراته که برای تحقق کسب مدال در توکیو باید برنامه های خود را به خوبی اجرا کند.

مربی تیم ملی کاراته ادامه داد: پیش از این هر چهار سال یکبار و در نزدیکی بازیهای آسیایی به سراغ کاراته می آمدند، ولی با حضور این رشته در المپیک نمی توان همان رویه سابق را ادامه داد. کاراته باید برای کسب سهمیه کوشش کند و این مهم فقط با حضور مداوم در مسابقات معتبر و کسب امتیاز برای حفظ صندلی کاراته کاها در رنکینگ فدراسیون دنیای است.

دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی 2014 خاطرنشان ساخت: ژاپن به دلیل میزبانی تمامی سهمیه های المپیک را در اختیار دارد، ولی با این شرایط آنها کاروانی 73 نفره به کاراته وان آلمان اعزام کردند. کاراته کای 20 ساله ژاپن که آقایف یکی از بهترین دنیا را در همین مسابقات شکست داد، ثمره همین نگاه چشم بادامی هاست. خیلی از کاراته کاها از آلمان راهی شیلی گردیده و پس از آن به ژاپن می روند. اینها تنها نمونه هایی بود از توجه کشورها به کاراته و کوشش برای کسب سهمیه المپیک.

حسنی پور با بیان اینکه برنامه های کادر فنی تا المپیک 2020 تدوین گردیده است، گفت: فدراسیون کاراته و در راس آن آقایان فرجی و آشوری کوشش زیادی دارند که مسائل موجود در مسیر کاراته را برطرف نمایند. به مسائل اقتصادی موجود در جامعه نیز به خوبی آشنا هستیم، ولی این نکته خیلی مهم است که برای کسب سهمیه باید در مسابقات مختلف شرکت نموده و برنامه ها به خوبی اجرا گردد که از توان مالی فدراسیون خارج است.

عضو کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک اضافه کرد: در جلساتی که در کمیته داریم من این موضوع را مطرح خواهم کرد که کاراته به عنوان یک ورزش المپیکی باید مدنظر مسئولان قرار گیرد و اگر چنین گردد بدون شک بخش عمده ای از مسائل برطرف خواهد شد.

مربی تیم ملی در سرانجام گفت: تیم ملی در تمامی اوزان شرایط خوبی دارد، شما توجه کنید در چند ماه اخیر طلای 84+ کیلوگرمم در هر تورنمنتی چه کاراته وان چه قهرمانی آسیایی و بازیها را گنج زاده و اباذری کسب کردند، همین موضوع نشان از برنامه ریزی کادر فنی دارد و اکنون نیز در کوششیم تا به کاراته وان ژاپن اعزام گردیده و پس از آن ترکیب تیم اعزامی به قهرمانی دنیا را معین خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کاراته هم اکنون نیازمند حمایت است، به مسائل واقفیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با کاراته هم اکنون نیازمند حمایت است، به مسائل واقفیم

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید