کتاب مبانی فلسفی علم تربیت اسلامی منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، کتاب مبانی فلسفی علم تربیت اسلامی نخسیتن جلد از یک مجموعه دو جلدی است که به دنبال بازتعریف و باسازی روایتی از چیستی علم تربیت اسلامی است که بر دیدگاه ها و ظرفیت های فلسفه اسلامی متکی است. این کتاب به ارائه نظام مند از مهم ترین مبادی و مقدمات فلسفی مورد نیاز جهت بازتعریف چیستی دانش تربیت اسلامی می پردازد.

کتاب مبانی فلسفی علم تربیت اسلامی منتشر شد

در برشی از این کتاب می خوانیم: پرسش بنیادینی که کتاب مبانی فلسفی علم تربیت اسلامی به دنبال پاسخ به آن است، این است که علم (یا علوم) تربیت اسلامی چه علمی است و چگونه می توان بدان دست یافت؟ به نظر می رسد دست کم از دو منظر می توان به این پرسش نگریست: منظر فرهنگی ـ اجتماعی و منظر منطقی ـ معرفتی.

به اعتقاد نویسنده کتاب مبانی فلسفی علم تربیت اسلامی، این کتاب حاصل بررسی و بازخوانی گسترده آثار حکمت اسلامی است، به توضیح و تبیین آن دسته از دیدگاه ها درباره هستی، انسان و ابعاد وجودی وی، علم و ادراک، تقسیمات علوم، اعتبارسنجی در معرفت و هویت علم دینی پرداخته که مقدمات فلسفی مورد نیاز برای پاسخی تفصیلی به چیستی و روش شناسی علم تربیت اسلامی را فراهم می نماید.

مؤلف کتاب فوق، علی لطیفی پژوهشگر گروه علوم تربیتی پژوهشکده علوم رفتاری پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و فارع التحصیل دوره دکتری فلسفه تعلیم و تربیت این پژوهشگاه است.

علاقه مندان به مباحث تربیتی می توانند این کتاب را با قیمت 13500 تومان از کتاب فروشی ها و یا از سایت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به نشانی rihu.ac.ir خریداری کنند

منبع: mehrnews.com

به "کتاب مبانی فلسفی علم تربیت اسلامی منتشر شد" امتیاز دهید

2 کاربر به "کتاب مبانی فلسفی علم تربیت اسلامی منتشر شد" امتیاز داده اند | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با کتاب مبانی فلسفی علم تربیت اسلامی منتشر شد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید