گزارش جدید آژانس نشانگر کارایی برجام است

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتد پرس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت که یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بار دیگر تایید کرده که ایران به تمامی تعهدات خویش در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پایبند است.

گزارش جدید آژانس نشانگر کارایی برجام است

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در ادامه اضافه نمود که چنین نتیجه گیری به خودی خود نشانگر ماهیت صرفا صلح آمیز برنامه هسته ای ایران است و در عین حال ثابت می نماید که برجام به طور موثر تمامی وظایف خود را انجام داده و کارایی خود را نشان داده است.

پیش از این آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش 31 اوت خود درباره بازرسی های انجام گردیده در ایران، پای بندی کامل ایران را به تعهدات خود در توافق هسته ای 1+5 اعلام نموده بود و این گزارش نیز قرار است در 10 سپتامبر در نشست علنی شورای حکام آژانس مورد آنالیز قرار بگیرد.

با وجود تائید پای بندی ایران به تعهدات خود در توافق برجام که در همه 12 گزارش قبلی آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز تصریح گردیده است، اما دولت ترامپ برخلاف تعهدات پیشین کشورش خروج آمریکا از برجام را در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری اعلام نمود. اقدامی که با واکنش های گسترده و مخالفت آمیز از سوی دیگر کشورهای امضا کننده برجام روبرو شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گزارش جدید آژانس نشانگر کارایی برجام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با گزارش جدید آژانس نشانگر کارایی برجام است

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید