14یوزپلنگ در شاهرود مشاهده شد

عباسعلی دامن‌گیر در گفتگو با خبرنگاران ضمن اشاره به ثبت یک مورد مشاهده جدید یوزپلنگ آسیایی در توران شاهرود، بیان کرد: در سال جاری مجموعاً پنج مورد تصویربرداری از تعداد 14 یوزپلنگ ثبت‌شده که این آمار جای خوشبختی دارد.

14یوزپلنگ در شاهرود مشاهده شد

وی افزود: در پی همکاری و مساعدت با دوستداران طبیعت برای عکس‌برداری و تحقیق زیست‌محیطی از حیات‌وحش پارک ملی توران، یکی از این عکاسان علاقه‌مند به نام محمد سلامی توانست از گونه در حال انقراض یوزپلنگ آسیایی در زمان اختفاء در کومه، عکس‌برداری کند.

مدیرکل محیط‌زیست استان سمنان بابیان اینکه این یوز روز یکشنبه برای آب خوردن به آبگیر آمده بود که به شکار دوربین این علاقه‌مند به طبیعت رسید، گفت: قابلیت مهمی که برای پارک ملی توران شاهرود در راستای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی به وجود آمده این است علاوه بر جوامع بومی و محلی طبیعت دوستان و عکاسان طبیعت نیز می‌توانند در یک‌پایش در داخل منطقه و با خوش‌شانسی از این شاهکار خلقت و سایر گونه‌های جانوری شاخص و مهم ثبت تصاویر کنند که تا قبل از این کار به‌سختی امکان‌پذیر بود.

دامن‌گیر گفت: ثبت تصاویر ارزشمند از حیوانات درخطر انقراض، زیبا و گاه خطرناک، علاوه بر آشنایی با تکنیک های عکاسی، دانش و اطلاعاتی ویژه در مورد این مخلوقات دوست داشتنی می طلبد.

منبع: mehrnews.com

به "14یوزپلنگ در شاهرود مشاهده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با 14یوزپلنگ در شاهرود مشاهده شد

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید